Latarka sygnalizacyjna

W powierzchniach zagrożonych wybuchem do rzeczy wykorzystuje się latarek atex. Są one przede każdym nietłukące się soczewki, a także wodoodporną i mocna obudowę. Na paskach nagłownych posiadają antypoślizgową gumę.

ProEngine UltraProEngine Ultra Un modo efficace per ridurre il consumo di carburante e prendersi cura del motore in auto

Latarka atex świeci światłem rozproszonym lub skupionym. Wyposażona jest szczególnie w pewną biała diodę, jedną zieloną i dwie czerwone. Latarki też mogą stanowić ręczne. Stanowią one ekonomiczne, a diody emitują światło rozproszone. Forma jest wykonana w taki system, że chroni przed turlaniem po pochyłych powierzchniach. Istnieje też pyłoszczelna i wodoszczelna. Istnieje więcej odporna na upadek z nieco dużych wysokości. Jej trwanie świecenia to prawie 9 godzin, a też szczególnie silne mogą świecić aż do 45 godzin. Dzięki zamontowanemu uchwytowi można ją zawiesić na pasku czy szlufce. Różnym typem latarek atex są latarki iskrobezpieczne. Korpus maja uczyniony z polimeru, jaki jest trwały na najbardziej konkurencyjne chemikalia. Jest dwa ogniska światła zawarte w pewnej obudowie. Można je stosować oddzielnie lub całkowicie. Na głowicy umieszczono diodę, która emituje zdrowy i skupiony strumień światła. Dwie diody postawione na korpusie emitują bardzo wysokie, rozproszone światło. Korpus jest stały na nawet największe wstrząsy czy upadki. Latarka ta posiada dwa niezależne z siebie włączniki, przy czym pewien jest do prowadzenia funkcjami latarki, i inny do ustawienia iluminacji świetlnej. Pamięta i akumulator i ładowarkę, również z przewodami sieciowymi kiedy i samochodowymi. Różnym rodzajem latarek hrd są lekkie latarki poliwęglanowe. Jest ona zaopatrzona w łatwą, jasną diodę, która emituje czysty i skupiony snop światła. Wytwarza szeroką poświatę i pozwala dostrzec cel w przestrzeni nawet do 150 m. Wyposażona istnieje w różnego typu uchwyty, dzięki którym ważna ją umieścić również do kasków jak i hełmów strażackich, ratowniczych czy przemysłowych. Innym rodzajem latarek atex są te, które są dane do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem gazów i pyłów. Są to naturalne latarki, przeważnie czerwone, uczynione z tworzywa sztucznego, które przewodzi ładunki elektryczne. Przynoszą one obronę przed interferencją elektromagnetyczną i radiową, a ponadto przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Latarki hrd dokładnie odwzorowują kolory danego przedmiotu, mają światło chwilowe lub ciągłe.