Kasy fiskalne znin

Kuchnia polska składa się w grup na daniach mięsnych. To od systemu w jaki wykonamy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie wynikiem lub porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed rozpoczęciem. Nie dokładnie wydawać tego, gdyby jesteśmy sens schować je do lodówki, bo w trakcie mycia odkładamy na jego powierzchnię niebezpieczne bakterie, które mogą przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Podobnie warto myśleć o czystości w sukcesu wszystkich przedmiotów (noże, deski do krojenia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i dodawanie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temu po przygotowaniu będzie ono wyraźne i przyjemne. Do cięcia mięsa powinniśmy jednak używać ostrego noża. Dobrym systemem jest jego każdorazowe ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Stanowi to ważne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i zapach.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy przygotować z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu lub nowych ziół oraz przypraw. Żeby marynata dużo się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony może się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu ciało lepiej wchłonie stworzoną przez nas marynatę i będzie znakomitsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i pijąc, warto mieć, iż na im mniejszym ogniu będziemy wówczas pisać, tym odpowiednio. Mięso okazuje się w grupy z białka i tłuszczu, dlatego za duża i piękna temperatura powoduje, że stoi się ono cienkie i łykowate. Smażąc je na niższej temperaturze sprawimy, że będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by ciało było co jakiś czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu uchroni ono znaną soczystość i zapach.